All Results / Tüm Turnuvaların Sonuçları

RESULTS / SONUÇLAR

2022

TBGT - 14th ISTAVDER ANNIVERSARY BACKGAMMON FEAST / UBC ISTANBUL CONTENDER

April 18-24, 2022; Istanbul, Turkey


UBC ISTANBUL 2022 CONTENDER TOURNAMENT (28): 1-Sander Lylloff (Denmark), 2-Zdenek Zizka (Czech Republic), 3/4-Umur Aras / Ali Çetin Belene.


CHAMPIONSHIP (614): 1-Erkul Sen, 2-Jakob Garal (Ukraine), 3-Bogidar Iliev (Bulgaria), 4-Hisar Uyar, 5-Akin Aman, 6-Marcel Geist (Germany), 7-Shermin Radrahimi (Iran), 8-Fuat Erdag, 9-Aref Alipour (Iran), 10-Ismail Yigit, 11-Faruk Kocaer, 12-Hüseyyin Güler; 1C-Oguz User, 2C-Hakan Kahyaoglu; 1LC-Majid Bayat (Iran), 2LC-Mehrdad Jiranzadeh (Iran).


CONSULTATION DOUBLES CHAMPIONSHIP (128 teams): 1-Aref Alipour (Iran), 2-Seda Eflanli (USA) & Ibrahim Karaca, 3/4-Hisar Uyar & Erhan Yenisen / Akbar Pourhaji (Iran) & Amin Shahvalizade (Iran).


SPEED CONSULTATION DOUBLES (64 teams): 1-Bakar Matikashvili (Georgia), 2-Philippe Esfandiary (France) & Karbaschian Armand Gassem (France).


SPEEDGAMMON #1 (128): 1-Mustafa Kemal Arslan, 2-Bakar Matikashvili (Georgia).

SPEEDGAMMON #2 (64): 1-Kaveh Farahani (Iran), 2-Cem Cebeci.


ONE POINT #1 (64): 1-Eva Zizkova (Czech Republic).

ONE POINT #2 (128): 1-Ismail Güçlü.

ONE POINT #3 (64): 1-Irfan Erkan.

ONE POINT #4 (64): 1-Ubeyde Oguz Esen.

ONE POINT #5 (64): 1-Mete Yeginaltay.

ONE POINT #6 (64): 1-Mahmut Sami Palamut.

ONE POINT #7 (64): 1-Yusuf Koçyigit.

ONE POINT #8 (64): 1-Turgay Küçükkozan.

ONE POINT #9 (64): 1-Kagan Karakaya.

ONE POINT #10 (64): 1-Ubeyde Oguz Esen.

ONE POINT #11 (64): 1-Ahmad Erfanian (Iran).


TEAM CHALLENGE (32 teams): 1-Team IRAN: (Ali Yousefi, Shahab Navari, Nariman Habibzade, Reza Ranjbar, Amir Atri), 2-Team ESKISEHIR (Turkey): (Ali Agirbas, Ismail Güçlü, Ali Haydar Bayar, Mehmet Ali Yasar, Necmettin Sarisaltik).


HONOR AWARDS: Hossein Paknahad (Iran), Florin Alexandru Boboc (Romania), Kadir Orhan (France), Mohammadamin Shafiei (Iran), Justin McKenna (USA), Maya Peycheva (Bulgaria), Michael Weidner (Germany), Nissim Murciano (Israel), Wilson Semilio (Denmark), Marcel Büker (Germany), Bogidar Iliev (Bulgaria), Merlusca Olivia Diana (Romania), Ulvi Cangazi, Yasar Karamahmutoglu.


SPONSORSHIP & PARTNERSHIP AWARDS: Marc Olsen (Denmark) & Galaxy Backgammon Team, WOW Hotel &  Pasha Hotels & Casino,  SKODA - Yüce Auto.


SPECIAL PLAYER AWARDS: Laura Marinova (Bulgaria), Funda Dogan, Idil Adigüzelzade, Marianne Husum (Norway), Leni Zrnceva (Macedonia), Cassidy Nelson (England), Sepideh Ghanadi (Iran), Belgin Sahin, Anna Spasova (Bulgaria), Pouriya Mahmouti (Iran).

---------------------------------------------------------------------------------------------------------

2020

TBGT: ISTAVDER 12th ANNIVERSARY BACKGAMMON FESTIVITY
February 27-March 1, 2020; Istanbul,

CHAMPIONSHIP (360): 1-Dinçer Günes, 2-Samet Kurtulmus, 3-Cüneyt Argun Genç, 4-Shay Asraff (Israel), 5-Masayuki Mochizuki (Japan), 6-Argun Erkaya, 7-Ercan Akin, 8-Ahmet Kurtulmus, 9-Sertaç Avnioglu, 10-Mete Topçuoglu, 11-Meral Yilmaz, 12-Hakan Ergüç; 1C-Ismail Güçlü, 2C-Faysal Sabuncuoglu; 1LC-Gabi Forster (Germany), 2LC-Okan Koçak.

SKODA CUP FINAL (128): 1-Fuat Erdag, 2-Burak Çulhacı, 3/4-Hakan Ergüç / Erkan Nayir.

12th ANNIVERSARY CONSULTATION DOUBLES CHAMPIONSHIP (128): 1-Hakan Ertekin & Asur Yildirim, 2-Murat Isin & Himself, 3/4 Marcel Büker (Germany) & Dietmar Mönch (Germany) / Ricardo Malas (Spain) & Himself.

WORLD TEAM vs TURKISH NATIONAL TEAM (2): 1-Turkish National Team: Ali Çetin Belene, Erhan Yenisen, Cihangir Çetinel, Cüneyt Argun Genç, Ibrahim Karaca, 2-World Team: Masayuki Mochizuki (Japan), Michihito Kageyama (Japan), Marc B. Olsen (Denmark), Juergen R. Orlowski (Germany), Eli Roymi (Israel).

LADIES TOURNAMENT (16): 1-Diana Merlusca (Romania), 2-Ayla Ercan.

SPEEDGAMMON (128): 1-Michael Weidner (Germany), 2-Cengiz Dindar.

ONE POINT #1 (64): 1-Chiva K. Tafazzoli (Iran).
ONE POINT #2 (64): 1-Karmen Acun.
ONE POINT #3 (64): 1-Cesur Kaya.
ONE POINT #4 (64): 1-Ilyas Yavuz.
ONE POINT #5 (64): 1-Gökay Güleç.

TEAM CHALLENGE (16 teams): 1-Team Göztepe: Adnan Kuzu, Erkul Sen, Gökay Güleç, Serdar Güray, Muhsin Yayintas, 2-Team Germany: Bernd Schmidt, Michael Weidner, Marcel Geist, Bernd Galke, Mehmet Ali Erten.

SUPER JACKPOT #1 (16): 1-Ozan Gündogdu.
SUPER JACKPOT #2 (16): 1-Aykut Uzel.

SPECIAL PLAYER AWARDS: Hossein Paknahad (Iran), Abdullah Ser, Marcel Büker (Germany), Kadir Orhan (France), Loridas Evangelas (Greece), Burak Hakki, Tutku Beyit (North Cyprus).

HONORARY MEMBER AWARDS: Ricardo Malas (Spain), Masayuki Mochizuki (Japan), Michihito Kageyama (Japan), Marc B. Olsen (Denmark), Juergen R. Orlowski (Germany), Eli Roymi (Israel), Chiva K. Tafazzoli (Iran).

THANKS AWARDS: Murat Murat (Greece), Sinan Sütçüoglu, Engin Ozartan, Sefik Gedikoglu, Ali Olgun, Ali Alçelik, Ali Yaldiz.

—————————————————————

TBGT: 2020 BURSA BACKGAMMON OPEN
February 1-2, 2020; Bursa,

CHAMPIONSHIP SWISS (170): 1-Hakan Ergüç, 2-Ergun Sen, 3-Adnan Kuzu, 4-Erhan Yenisen, 5-Bülent Bahar, 6-Vedat Altuglu.

DOUBLES CONSULTATION #1 (16): 1-Umur Aras & Murat Hazir.
DOUBLES CONSULTATION #2 (16): 1-Tamer Aydogan & Yakup Aydogan.
DOUBLES CONSULTATION #3 (16): 1-Dinçer Günes & M. Hulusi Tümer.
DOUBLES CONSULTATION #4 (16): 1-Eyüp Durmus & Irfan Mizrakçi.
DOUBLES CONSULTATION #5 (16): 1-Erkan Nayir & Ilyas Yavuz.
DOUBLES CONSULTATION #6 (16): 1-Merve Çalisir & Serkan Çalisir.
DOUBLES CONSULTATION #7 (16): 1-Ismail A. Mesta & Erkul Sen.

SPEEDGAMMON (128): 1-Erdogan Kiliç, 2-Hüseyin Özdag.

DMP CHALLENGE #1 (64): 1-Sait Acar.
DMP CHALLENGE #2 (64): 1-Servet Demir.
DMP CHALLENGE #3 (64): 1-Gökay Güleç.
DMP CHALLENGE #4 (64): 1-Erdogan Kiliç.

SPECIAL PLAYER AWARDS: Refik Vural, Gamze Koç, Umut Gökgöz.

—————————————————————

TBGT: 25th ISTANBUL BACKGAMMON OPEN
January 4-5, 2020; Istanbul,

CHAMPIONSHIP SWISS (199): 1-Ismail Güçlü, 2-Metin Ates, 3-Yasin Okal, 4-Sinan Sütçüoglu, 5-Samet Kurtulmus, 6-Serdar Önen.

DOUBLES CONSULTATION #1 (16): 1-Sefik Gedikoglu & Umut Sari.
DOUBLES CONSULTATION #2 (16): 1-Hakan Ertekin & Asur Yildirim.
DOUBLES CONSULTATION #3 (16): 1-Faysal Sabuncuoglu & Self.
DOUBLES CONSULTATION #4 (16): 1-Ercan Akin & Tayfun Mataraci.
DOUBLES CONSULTATION #5 (16): 1-Alp Yilmaz & Self. DOUBLES CONSULTATION #6 (16): 1-Dinçer Günes & Ilyas Yavuz.
DOUBLES CONSULTATION #7 (16): 1-Hakan Iplik & F. Hakan Uncuoglu.

DMP CHALLENGE #1 (64): 1-Erkan Nayir.
DMP CHALLENGE #2 (64): 1-Nedim Dagasan.
DMP CHALLENGE #3 (64): 1-Gürsel Dinçbilek.
DMP CHALLENGE #4 (64): 1-Ahmet K. Baykalogullari.
DMP CHALLENGE #5 (64): 1-Okan Koçak.
DMP CHALLENGE #6 (64): 1-Tunç Çelik.

SPECIAL PLAYER AWARDS: Celal Akarsu, Ali Olgun, Tayfun Mataraci.

—————————————-

2019

PashaBGT18th CYPRUS BACKGAMMON OPEN
December 13-15, 2019; Nicosia, North Cyprus

OPEN (200): 1-Dinçer Günes (Turkey), 2-Felix Ziva (Israel), 3-Petri Pietilä (Finland), 4-Kemal Okal (Turkey), 5-Sabri Büyüksoy (Turkey), 6-Sebastian Wilkinson (England), 7-Mehmet Hulusi Tümer (Turkey), 8-Mikael Vardanyan (Russia), 9-Ralf Jonas (Germany), 10-Aykut Uzel (Turkey), 11-Leon Dorel (Romania), 12-Boris Mamporia (Georgia); 1C-Eli Roymi (Israel), 2C-Burak Çulhaci (Turkey); 1LC-Nodar Gagua (Georgia), 2LC-Mohammad Amin Shafiei.

DOUBLES CONSULTATION (64 Teams): 1-Artur Petrosyan (Russia) & Vasily Chemokhonenko (Russia), 2-Juergen Orlowski (Germany) & Sven Rümcker (Germany), 3/4-Fabrizo Lo Surdo (Italy) & Lorenzo Rusconi (Italy) / Vincent De Nardi (France) & Stéphane Tremet (France).

SUPER JACKPOT (64): 1-Vincent De Nardi (France), 2-Gil Davidovic (Israel), 3-David Presser (Israel), 4-Kemal Erdem (Turkey).

SPEEDGAMMON (64): 1-Yasar Karamahmutoglu (Turkey), 2-Amir Eshraghi (Iran).

DMP #1 (64): 1-Ricardo Malas (Lebanon).
DMP #2 (64): 1-Pelin Yetkinel (Turkey).

LADIES TOURNAMENT (12): 1-Aysel Güzel (Turkey), 2-Gizem Kasimoglu (Turkey).

BEGINNERS (12): 1-Turgut Besgüller (Cyprus), 2-Mehmet Gürses (Cyprus).

FM CHOUETTE (10): 1-Toni Bernaba (Lebanon), 2-Ali Ünver (Turkey).

SPECIAL PLAYER AWARDS: Deniz Özuçer (Turkey), Ayten Özkan (Turkey), Eric McAlpine (England).

—————————————————————

TBGT – 2019 BACKGAMMON SUPER FINAL
December 11-13, 2019; Nicosia, North Cyprus

SUPER FINAL (90): 1-Ali Çetin Belene, 2-Hisar Uyar, 3-Murat Hazir, 4-Murat Murat, 5/6/7-Turan Kaya / Umur Aras / Cüneyt Argun Genç, 8/9/10-Niyazi Alisan / Kemal Okal / Yasin Okal

—————————————————————

TBGT – 24th ISTANBUL BACKGAMMON OPEN
November 9-10, 2019; Istanbul,

OPEN (186): 1-Ibrahim Karaca, 2/12-Aykut Uzel / Selahattin Hacıoğlu /Avni Arslan/Cüneyt Argun Genç/Ömer Mert Gülaçtı/Aziz Çelikkaya/Murat Murat/Sinan Sütçüoğlu/İrfan Erkan/Burak Çulhacı/Mehmet Hulusi Tümer/

SPECIAL PLAYER AWARDS: Çağın Altınay, Sait Acar, Cihantaç Eroğlu

—————————————————————

TBGT – 2nd BODRUM BACKGAMMON OPEN
October 4-6, 2019; Bodrum,

OPEN (188): 1-Tugrul Sezgin, 2-Hakan Ergüç, 3/11-Mürsel Ay / Murat Murat / Bülent Erciyas / Niyazi Alisan / Cihangir Çetinel / Seref Seroglu / Sinan Sütçüoglu / Meral Yilmaz / Kemal Okal.

DOUBLES CONSULTATION (32 teams): 1-Oktay Kurhan & Bahattin Uzunoglu, 2-Mahmut Köse.

DMP CHALLENGE (64): 1-Muhsin Yayintas.

SPECIAL PLAYER AWARDS: A. Kamil Baykalogullari, Serap Mercan, Mücella Özandaç.

—————————————————————

TBGT – ISTANBUL AUTUMN BACKGAMMON OPEN
September 7-8, 2019; Istanbul, Turkey

OPEN (187): 1-Ali Çetin Belene, 2-Orhan Bitlisli, 3/10-Erhan Yenisen / Fuat Erdag / Mehmet Adil Arda / Okan Koçak / Cüneyt Argun Genç / Emrullah Cosar / Mahir Kasuto / Kemal Erdem.

YOUTH TOURNAMENT (12): 1-Zülfikar Bozbey.

SPECIAL PLAYER AWARDS: Haldun Engin, Birsen Bulut, Vedat Altuglu.

—————————————————————

TBGT – ISTANBUL SUMMER OPEN
June 29-30, 2019; Istanbul, Turkey

OPEN (214): 1-Gürbüz Agirman, 2-Hamza Nar, 3-Ali Çetin Belene, 4/12-Ümit Tanoglu / Fuat Erdag / Ali Ünver / Hüseyin Özdag / Yasin Okal / Aziz Çelikkaya / Erdogan Kiliç / Mahir Kasuto / Kemal Erdem.

DOUBLES CONSULTATION (32 teams): 1-Bahattin Uzunoglu & Oktay Kurhan, 2-Meral Yilmaz & Serkan Üztürk.

YOUTH TOURNAMENT(12): 1-Muhammed Enes Kusat.

SPECIAL PLAYER AWARDS: Gamze Demirkol Özdag, Seref Seroglu, Ismail Aydin Mesta.

—————————————————————

PashaBGT – 17th CYPRUS BACKGAMMON OPEN
May 3-5, 2019; Nicosia, North Cyprus

OPEN (112): 1-Kakhaber Natchkebia (Georgia), 2-Ali Cihangir Çetinel (Turkey), 3-Juergen Orlowski (Germany), 4-Ömer Mert Gülaçti (Turkey), 5-Umur Aras (Turkey), 6-Mehmet Ali Akpolat (Turkey), 7-Yasin Okal (Turkey), 8/9/10-Nissim Murciano (Israel) / Jacob Omrad (Israel) / Soinguli Amirov (Georgia); 1LC-Mihai Catalin Arminia (Romania), 2LC-Kemal Okal (Turkey).

DOUBLES CONSULTATION (43+21 rebuys): 1-Caner Cenk Çorbacioglu (Turkey) & Murat Hazir (Turkey), 2-Adam Prager (Israel) & Ilya Meglashvili (Israel), 3/4-Fuat Erdag (Turkey) & Cüneyt Argun Genç (Turkey) / Yoav Ida (Israel).

SUPER JACKPOT (16): 1-Yuri Akopov (Russia), 2-Ozan Özgür (Turkey).

JACKPOT WINNERS (6×8): Mahir Gursoy (Turkey), Atilla Inanli (Turkey), Dincer Gunes (Turkey), Albert Khodadd (Israel), Yuri Akopov (Russia), Jean Abi Haidar (Lebanon), Selahattin Hacioglu (Turkey).

LADIES TOURNAMENT (8): 1-Pelin Yeltekin (Turkey), 2-Funda Dogan (Turkey).

WARM-UP (32): 1-Shay Asraff (Israel), 2-Sounguli Amirov (Georgia).

SPECIAL PLAYER AWARDS: Esra Özkan (Turkey), Nesrin Becerici (Turkey), Muhsin Yayintas (Turkey).

—————————————————————

TBGT – 8th ANKARA OPEN
March  23-24, 2019; Ankara, Türkiye

OPEN(200) 1-Kemal Erdem, 2-Cihangir Çetinel,  3/12 Erkan Alişan, Caner Çetin, Alp Yılmaz, Şeref Şeroğlu, İlyas Yavuz, İbrahim Karaca, Meral Yılmaz, Yasin Okal, Gürbüz Ağırman, Erdoğan Kılıç

SPECIAL PLAYER AWARDS: Erdem Ucal, Banu Sertbaş, Ayla Ercan

—————————————————————

TBGT – ISTAVDER 11th ANNIVERSARY BACKGAMMON FESTIVITY
February 28-March 3, 2019; Istanbul, Turkey

CHAMPIONSHIP (330): 1-Umur Aras, 2-Mihai Catalin Armania (Romania), 3/4-Ivaylo Zahariev (Bulgaria) / Ozan Ozgur, 5/6-Sabri Büyüksoy / Juergen Orlowski (Germany), 7/8/9/10-Nedim Yardimci / Hisar Uyar / Erhan Yenisen / Michael Weidner (Germany); 1C-Sefik Gedikoglu, 2C-Cuneyt Argun Genc; 1LC-Mohammedreza Moeinfar (Iran), 2LC-Milen Angelov (Bulgaria). Undefeated Player (10 Rounds 10 Wins): Umur Aras.

11th ANNIVERSARY CONSULTATION DOUBLES CHAMPIONSHIP (128): 1-Ozan Ozgur & Alaattin Ozaltun, 2-Umur Aras & Murat Hazir, 3/4 Shahab Navari (Iran) & Pouya Rajabi (Iran) / Payam Homayoun (Iran) & Amir Abbas Pourbozorg (Iran).

SASSANGAMMON (16): 1-Gamze Demirkol Ozdag, 2-Marcel Geist (Germany).

SPEEDGAMMON #1 (64): 1-Hakan Fuat Uncuoglu, 2-Gamze Demirkol Ozdag.
SPEEDGAMMON #2 (32): 1-Amin Shahvalizadeh (Iran), 2-Marcel Geist (Germany).

ONE POINT #1 (64): 1-Salih Kayali (Northern Cyprus).
ONE POINT #2 (64): 1-Levent Efendi (Northern Cyprus).

SUPER JACKPOT #1 (16): 1-Selahattin Hacioglu.
SUPER JACKPOT #2 (16): 1-Yasemen Atabey.
SUPER JACKPOT #3 (16): 1-Oktay Lokbas.
SUPER JACKPOT #4 (16): 1-Deniz Kizilbora (Northern Cyprus).

SPECIAL PLAYER AWARDS: Jalil Khalili (Iran), Najibullah Salamzy (Afghanistan), Osman Ozturk, Yasemen Atabey, Bogidar Iliev (Bulgaria), Phil Simborg (USA), Nedim Yardimci, Scarlet Serrero (France).

—————————————————————

TBGT – “NECATI DOGANASLAN MEMORIAL” TOURNAMENT 23rd ISTANBUL BACKGAMMON OPEN
January 19-20, 2019; Istanbul,

OPEN (254): 1-Ibrahim Karaca, 2-Erdinc Gunalp, 3/14-Alpaslan Oguz / Caner Çetin / Caglayan Aras / Erhan Yenisen / Ersin Narman / Hakan Tosun / Hilmi Gochan / Mehmet Ali Akpolat / Murat Isin / Murat Yavuz / Ozan Ozgur / Refik Vural.

SPECIAL PLAYER AWARDS: Murat Cengiz, Alpaslan Goktay, Mehmet Pektezcan.

—————————————————————

2018

PashaBGT – 16th CYPRUS BACKGAMMON OPEN
December 14-16, 2018; Kyrenia, North Cyprus

OPEN (146): 1-Eli Roymi (Israel), 2-Mahmut Berkant Bilgi (Turkey), 3-Mihai Catalin Arminia (Romania), 4-Gavriel Menasherov (Israel), 5-Sabri Büyüksoy (Turkey), 6-Felix Ziva (Israel); 1LC-Erhan Yenisen (Turkey), 2LC-Takis Chatzelis (Greece).

DOUBLES CONSULTATION (46+18 rebuys): 1-Fatih Bellice (Turkey) & Ali Unver (Turkey), 2-Mislav Kovacic (Croatia) & Burak Çulhaci (Turkey), 3/4-Özan Ozgür (Turkey) & Sefik Gedikoglu (Turkey) / Yuri Akopov (Russia) & Fatyhov Ayrat (Russia).

SUPER JACKPOT (16): 1-Çaglar Erdogan (Turkey), 2-Kemal Okal (Turkey).

JACKPOT WINNERS (6×8): Ufuk Aksak (Turkey), Çaglar Erdogan (Turkey), Dinçer Günes (Turkey), Abdullah Ser (Turkey), Cihangir Çetinel (Turkey), Sounguli Amirov (Georgia).

AFTER TOURNAMENT #1 (16): 1-Dursun Çetin (Turkey).
AFTER TOURNAMENT #2 (16): 1-Alaattin Özaltun (Turkey).

SPECIAL PLAYER AWARDS: Billur Gürbüz (Turkey), Deniz Ali Erten (Turkey), Radovan Perovic (Montenegro).

—————————————————————

TBGT – 22nd ISTANBUL BACKGAMMON OPEN
November 10-11, 2018; Istanbul,

CHAMPIONSHIP (236): 1-Cemalettin Yüksel, 2-Kenan Senman, 3-Murat Isin, 4-Berkant Bilgi, 5-Okan Koçak, 6-Mehmet Ali Akpolat; 1LC-Roohollah Amiri Andy (Iran), 2LC-Çaglayan Aras.

DOUBLES CONSULTATION (32 teams): 1-Cesur Kaya & Niyazi Ünlütürk, 2-Kadri Almaç & Ersin Narman.

CLUBS CHALLENGE (12 teams): 1-Adanademirspor.

1-POINTER #1 (64): 1-Deniz Kizilbora.
1-POINTER #2 (64): 1-Hasan Yigiter.

JACKPOT WINNERS (4X8): Dursun Çetin, Kemal Erdem, Gökay Gülec, Aytug Yigit.

SPECIAL AWARDS: Sabri Büyüksoy, Ferhat Düztaslik, Salih Ekici.

—————————————————————

PashaBGT – 15th CYPRUS BACKGAMMON OPEN
May 4-6, 2018; Nicosia, North Cyprus

OPEN (102): 1-Ercan Güleç (Turkey), 2-David Presser (Israel), 3-Süleyman Ayvaz Erdogdu, 4-Kemal Okal, 5-Aykut Uzel, 6-Toni Bernaba (Lebanon); 1LC-Ozan Özgür, 2LC-Murat Kizilsimsek. Undefeated Player (6 Rounds 6 Wins): Aykut Uzel.

DOUBLES CONSULTATION (32 teams): 1-Ali Çetin Belene & Ibrahim Karaca, 2-Vecdi Kalyoncu&Recep Sari,3/4- Fuat Erdag & Erhan Yenisen / Erkan Nayir & Murat Murat.

SUPER JACKPOT (16): 1-Dinçer Günes, 2-David Presser (Israel).

DMP CHALLENGE (64): 1-Cansu Mete.

JACKPOT WINNERS (6×8): Hamza Nar, Toni Bernaba (Lebanon), Alaattin Özaltun, Soinguli Amirov (Georgia), Simon Kennedy Rose (England), Simon Pankvelashvili (Georgia).

AFTER TOURNAMENT (16): Ozan Gundogdu.

SPECIAL PLAYER AWARDS: Simon Kennedy Rose (England), Rami Malas (Spain), Sevki Tüzen.

—————————————————————

PASHABGT – ISTAVDER 10th ANNIVERSARY BACKGAMMON TOURNAMENT
February 22-25, 2018; Istanbul,

CHAMPIONSHIP (400): 1-Juergen Orlowski (Germany), 2-Mehmet Ali Akpolat 3-Ufuk Aksak, 4-Bülent Bahar, 5-Manouchehr Parcham (Sweden), 6-Kenan Senman, 7-Chiva Tafazzoli (Germany), 8-Askin Ozuyguntas, 9-Levan Karali (Georgia), 10-Burak Çulhaci; 1C-Rosen Stoyanov (Bulgaria), 2C-Zeki Gonden; 1LC-Serdar Özkaya, 2LC-Necmettin Saltkaya (Northern Cyprus); Undefeated Player 10 rounds: Bülent Bahar.

10th TURKISH CONSULTATION DOUBLES (128 teams): 1-Selin Kurt Talipoglu & Adnan Tayfur, 2-Ilker Gochan & Hilmi Gochan, 3/4 Bakar Matikashvili & Karen Sarkisyan (Georgia) / Olga Komarova & Georgi Maksoev (Russia).

SPEEDGAMMON (64): 1-Cagla Erten, 2-Umut Gokgoz.

TEAM CHALLENGE (32 Teams): 1-Sabri Büyüksoy, Dinçer Günes & Hakan Iplik.

ONE POINT #1: (64) Deniz Kizilbora (Northern Cyprus).
ONE POINT #2: (64) Gündüz Günes.
ONE POINT #3: (64) Milad Jafari (Iran).
ONE POINT #4: (64) Necmettin Saltkaya (Northern Cyprus).
ONE POINT #5: (64) Mustafa Güneralp.

SUPER JACKPOT #1: (16) Abdullah Ser.
SUPER JACKPOT #2: (16) Sedat Bicakci.
SUPER JACKPOT #3: (16) Simon Pankvelashvili (Georgia).
SUPER JACKPOT #4: (16) Serkan Calisir.

SPECIAL PLAYER AWARDS: Omer Olgun, Amir Abbas (Iran), Gökay Gülec, Ibrahim Terzi, Halit Vercin, Ali Yaldiz, Ulvi Cangazi, Mehmet Ali Erten (Germany).

—————————————————————

2017

PashaBGT – 14th CYPRUS BACKGAMMON OPEN
December 15-17, 2017; Nicosia, North Cyprus

OPEN (117): 1-Damjan Plesec (Slovenia), 2-Hamza Nar, 3-Burak Çulhaci, 4-Soinguli Amirov (Georgia), 5-Ozan Gündogdu, 6-Emrullah Cosar; 1LC-Kakhaber Natchkebia (Georgia), 2LC-David Presser (Israel).

DOUBLES CONSULTATION (32 teams): 1-Adnan Tayfur& Ayhan Yaz, 2-Ali Cihangir Çetinel & Caner Cenk Çorbacioglu, 3/4-Fevzi Aslioglu & Abdullah Ser / David Presser (Israel) & Felix Ziva (Israel).

SUPER JACKPOT (16): 1-David Presser (Israel), 2-Alaattin Özaltun (Turkey).

DMP CHALLENGE (64): 1-Zehra Aydin (Turkey).

JACKPOT WINNERS (6×8): Kemal Erdem, Serkan Calisir, Toni Bernaba (Lebanon), Alaattin Özaltun, Soinguli Amirov (Georgia), Ali Çetin Belene.

AFTER TOURNAMENT (16): 1-Berkant Bilgi (Turkey), 2-Mehmet Ali Akpolat (Turkey).

SPECIAL PLAYER AWARDS: Halil Tulan (Turkey/Switzerland), Emir Erten (Turkey).

TBGT SUPER FINAL (64): 1-Bülent Bahar, 2-Burak Çulhacı, 3-Dinçer Günes, 4-Onur Vurur, 5-Erdinç Bayindir, 6-Burhan Yilmazer; 1C-Ibrahim Karaca, 2C-Erol Yas, 3C/4C-Ufuk Aksak / Kemal Okal.

—————————————————————

TBGT – 21st ISTANBUL BACKGAMMON OPEN
November 11-12, 2017; Istanbul,

OPEN (220): 1-Ufuk Aksak, 2-Serdar Özkaya, 3-Berkant Bilgi, 4-Bülent Bahar, 5-Bülent Karabulut, 6-Cihangir Cetinel; 1LC- Hakan Eraslan, 2LC-Sedat Bicakci.

DOUBLES CONSULTATION (32 teams): 1-Ali Yaldiz & Hasan Yigiter, 2-Murat Murat (Greece) & Erkan Nayir.

1-POINTER #1 (64): 1-Gökay Gülec.
1-POINTER #2 (64): 1-Fevzi Aslioglu.
1-POINTER #3 (64): 1-Ayhan Yaz.

JACKPOT WINNERS (5×8): Fatih  Bellice, Zafer Tas, Serkan Calisir, Dursun Çetin, Zeki Gonden, Selahattin Hacioglu.

SPECIAL PLAYER AWARDS: Nihat Bayraktar, Zeki Gonden, Ayhan Yaz, Necati Doganaslan, Cuneyt Ozteoman, Cihantac Eroglu.

—————————————————————

TBGT – 1st ANTALYA OPEN
May 19-21, 2017; Antalya,
OPEN (67): 1-Murat Cengiz, 2-Oktay Kurhan, 3-Ufuk Aksak, 4-Deniz Kizilbora, 5-Murat Yavuz,6-Erol Yas; 1LC- Ismail Yigit, 2LC- Adnan Kuzu.
DOUBLES CONSULTATION (32): 1-Serkan Calisir & Merve Calisir, 2-Gokay Gulec & Caner Cam.
DMP CHALLENGE (64): 1-Caner Cenk Corbacioglu.                                                                                                                                        DMP CHALLENGE (64): 1-Ozgur Sunalp (KKTC).
SPECIAL PLAYER AWARDS: Cuneyt Ozteoman, Abdullah Enis Cankir, Sener Kirikkaya.

—————————————————————

PashaBGT – 13th CYPRUS BACKGAMMON OPEN
May 5-7, 2017; Nicosia, North Cyprus

OPEN (84): 1-Mehmet Hulusi Tümer (Turkey), 2-Alaattin Özaltun (Turkey), 3-Fabrizio Lo Surdo (Italy), 4-Aykut Uzel (Turkey), 5-Berkant Bilgi (Turkey), 6-David Presser (Israel); 1LC-Neculai Draganuta (Romania), 2LC-Turan Kaya (Turkey).

DOUBLES CONSULTATION (64 teams): 1-Götz Hildsberg (Germany) & Juergen Orlowski (Germany), 2-Ali Çetin Belene (Turkey) & Ibrahim Karaca (Turkey) , 3/4-Yavuz Genç (Turkey) & Cansu Mete (Turkey) / Bulent Bahar (Turkey) & Onur Vurur (Turkey).

SUPER JACKPOT (16): 1-Fabrizio Lo Surdo (Italy), 2-Burak Çulhaci (Turkey).

DMP CHALLENGE #1 (64): 1-Deniz Kizilbora (Northern Cyprus).
DMP CHALLENGE #2 (64): 1-Recep Sari (Turkey).

JACKPOT WINNERS (8×8): Serdar Ozkaya (Turkey), Umit Tanoglu (Turkey), Götz Hildsberg (Germany).

AFTER TOURNAMENT (16): 1-Aykut Uzel (Turkey).

SPECIAL PLAYER AWARDS: Neslihan Ozbakir (Turkey), Gaby Gavriel (Israel), Erkan Nayir (Turkey).

PASHA CUP (26): 1-Sevki Tuzen (Turkey), 2-Dursun Çetin (Turkey).

—————————————————————

TBGT – 7th ANKARA BACKGAMMON OPEN
March 25-26, 2017; Ankara, Turkey

OPEN (141): 1-Oktay Lökbas, 2-Lemi Tu-men, 3-Ali Çetin Belene, 4-Onur Vurur,  5-Abdullah Ozbakir, 6-Ibrahim Karaca, 7-Metin Okden, 8-Turan Kaya; 1LC-Mehmet Hulusi Tumer, 2LC-Dinçer Günes, 3LC/4LC-Ahmet Kamil Baykalogullari / Meral Ceylan.

DOUBLES CONSULTATION (32 teams): 1-Deniz Kizilbora ( Northern Cyprus) & Cengiz Dindar (Northern Cyprus), 2-Tansel Dogan & Zafer Onder.

1-POINTER #1 (64): 1-Burhan Yilmazer.
1-POINTER #2 (64): 1-Mehmet Hulusi Tumer.
1-POINTER #3 (64): 1-Hikmet Tunç.

JACKPOT WINNERS (2×16): Rusen Ali Soylu, Ercan Gulec.

SPECIAL PLAYER AWARDS: Ayhan Karamahmut, Zehra Aydin, Ercan Akin.

TURKISH BACKGAMMON ASSOCIATION (TBA) HONOR AWARDS: Cihantac Eroglu, Ufuk Aksak, Fuat Erdag.

—————————————————————

PASHABGT-TBGT – ISTAVDER 9th ANNIVERSARY BACKGAMMON TOURNAMENT
February 23-26, 2017; Istanbul, Turkey

CHAMPIONSHIP (422): 1/3-Ali Cihangir Çetinel / Dinçer Günes / Bülent Karabulut, 4-Mehmet Hulusi Tumer, 5-Toni Bernaba (Lebanon), 6-Ulvi Cangazi, 7-Eugene Cholombitko (Ukraine), 8-Alexey Chanturidze (Russia); 1C-Suat Seven, 2C-Yakov Kudrin (Russia); 1LC-Murat Murat (Greece), 2LC-Kamran Sharifi (Iran).

9th TURKISH CONSULTATION DOUBLES (128): 1-Tamaz Giorgobiana (Georgia) & Abesadze Giorgi (Georgia), 2-Marcel Geist (Germany) & Adnan Tayfur; 3/4-Ali Çetin Belene & Ibrahim Karaca / Abdullah Özbakir & Neslihan Özbakir.

SPEEDGAMMON (64): 1-Aidin Mehtar (Iran), 2-Alireza Soltani (Iran).

TEAM CHALLENGE (40 Teams): 1-Alsancak: Zeki Gönden / Tolgay Okumus / Ersin Narman, 2-Persian Power: Aidin Mehtar (Iran) / Amin Shahvalizade (Iran) / Jalil Khalili (Iran).

ONE POINT #1: (64) Deniz Kizilbora (Northern Cyprus).
ONE POINT #2: (64) Sinan Sutcuoglu.
ONE POINT #3: (64) Masoud Ahmadpour (Iran).
ONE POINT #4: (64) Meral Ceylan.

SUPER JACKPOT #1: (16) Abdullah Ser.
SUPER JACKPOT #2: (16) Alaattin Özaltun.
SUPER JACKPOT #3: (16) Babur Eren.

SPECIAL PLAYER AWARDS: Erol Özsoy, Celen Teran (Northern Cyprus), Hamidreze Shahrokhi (Iran), Alexandra Peycheva (Bulgaria), Ayla Karmen Acun.

—————————————————————

2016

PashaBGT – 12th CYPRUS BACKGAMMON OPEN
December 9-11, 2016; Nicosia, North Cyprus

OPEN (85): 1-Ahmet Ercan (Turkey), 2-Eli Roymi (Israel), 3-Bulent Bahar (Turkey), 4-Abdullah Ser (Turkey), 5-Ibrahim Karaca (Turkey), 6/9-Tunç Onan (Turkey) / Tayfun Mataraci (Turkey) / Ozan Ozgur (Turkey) / Alaattin Ozaltun (Turkey); 1LC-Ibrahim Erdem (Turkey), 2LC-Bora Yurdun (Turkey), 3LC-Ufuk Aksak.

DOUBLES CONSULTATION (64 teams): 1-Ismail Yildiz (Turkey) & Tunç Onan (Turkey), 2-Eli Roymi (Israel) & Yoav Ida (Israel), 3/4-Fuat Erdag (Turkey) & Sabri Büyüksoy (Turkey) / Mehmet Ali Akpolat (Turkey) & Murat Hazir (Turkey).

SUPER JACKPOT (16): 1-Ufuk Aksak (Turkey), 2-Cihangir Çetinel (Turkey).

DMP CHALLENGE (64): 1-Oya Günes (Turkey), 2-Murat Ipek (Turkey).

JACKPOT WINNERS (8×8): Ricardo Malas (Spain), Murat Ipek (Turkey), Serkan Calisir (Turkey), Ismail Yildiz (Turkey), Ibrahim Erdem (Turkey), Cemalettin Yüksel (Turkey), Sergey Chertkov (Russia), Kemal Erdem (Turkey).

€10,000 FREEROLL PASHA CUP (32): 1-Dursun Çetin (Turkey), 2-Ricardo Malas (Spain), 3/4-Vecdi Kalyoncu (Turkey), Hamza Nar (Turkey).

AFTER TOURNAMENT (32): 1-Ofir Balali (Israel), 2-Ibrahim Karaca (Turkey).

SPECIAL PLAYER AWARDS: Ozan Ozgur (Turkey), Giannis Pasialis (Greece), Rifat Candan (Turkey).

—————————————————————

TBGT – 6th ANKARA OPEN BACKGAMMON TOURNAMENT November 12-13, 2016; Ankara,

OPEN (135): 1-Metin Ökten, 2-Kurtuluş Fikret, 3-Mustafa Yılmaz, 4-Hamza Nar, 5-Necmettin Saltkaya (KKTC), 6-Mehmet Akiş , 1LC-Ozan Özgür .

CONSULTATION DOUBLES (32): 1-Burhan Yılmazer & Levent Salcı 2-Cemalettin Yüksel&Doğan Sunar.

ONE POINT #1: (64) Ilker Göçhan. ONE POINT #2: (64) Cesur Kaya

SUPER JACKPOT #1: (32) Hasan Eker, SUPER JACKPOT #2: (32) Aykut Uzel

SUPER JACKPOT #3: (16) Ercan Akın, SUPER JACKPOT #4: (16) Ercan Güleç

SPECIAL PLAYER AWARDS: Caner Cenk Çorbacıoğlu, Niyazi Genç, Hakan Tosun, Tozan Sarı (KKTC), Caner Çelik.

—————————————————————

TBGT – 20th ISTANBUL OPEN BACKGAMMON TOURNAMENT
September 24-25, 2016; Istanbul,

OPEN (194): 1-Murat Yavuz, 2-Bulent Karabulut, 3-Cihangir Çetinel, 4-Serhat Keskin, 5-Erdinc Mutlu, 6-Hilmi Ugur Demir; 1LC-Ferhat Nazli.

CONSULTATION DOUBLES (32): 1-Kadri Almac & Ersin Narman, 2-Mehmet Akis &Tunc Onan.

ONE POINTER #1: (64) Aykut Uzel.
ONE POINTER #2: (64) Zeki Gönden.
ONE POINTER #3: (64) Necmettin Saltkaya (Northern Cyprus).
ONE POINTER #4: (64) Bora Yurdun.

SUPER JACKPOT #1: (16) Aziz Yilmaz.
SUPER JACKPOT #2: (16) Kadri Almac.
SUPER JACKPOT #3: (16) Ahmet Nergiz.

SPECIAL PLAYER AWARDS: Ozgur Candir, Oya Gunes, Aziz Yilmaz.

PASHA BACKGAMMON FREE ENTRY PRIZE (42): Mehmet Kutlu Kucukyoruk.

—————————————————————

FMT – 11th CYPRUS BACKGAMMON OPEN
May 6-8, 2016; Nicosia, North Cyprus

OPEN (88): 1-Stéphane Tremet (France), 2-Kemal Erdem (Turkey), 3-Ali Çetin Belene (Turkey), 4-Murat Murat (Greece), 5/8-Fuat Erdag (Turkey) / Tunç Onan (Turkey) / Masoud Farvareshi (Iran) / Berkant Bilge (Turkey); 1LC-Adnan Kuzu (Turkey), 2LC-Nachman Fridman (Israel).

DOUBLES CONSULTATION (64 teams): 1-Götz Hildsberg (Germany) & Juergen Orlowski (Germany), 2-Fuat Erdag (Turkey) & Ilhan Koç (Turkey).

SUPER JACKPOT (16): 1-Maya Peycheva (Bulgaria), 2-Shimon Kagan (Israel).

1-POINTER (64): 1-Deniz Kizilbora (North Cyprus).

JACKPOT WINNERS (4×8): Nodar Gagua (Georgia), Serdar Ozkaya (Turkey), Serkan Calisir (Turkey), Ismail Yildiz (Turkey), Handan Erdag (Turkey), Deniz Kizilbora (Turkey), Gavriel Menasherov (Israel).

SPECIAL PLAYER AWARDS: Vecdi Kalyoncu (Turkey), Masoud Farvareshi (Iran), Tunç Onan (Turkey).

€10,000 FREEROLL PASHA CUP (21): 1-Oktay Lokbas (Turkey), 2-Ricardo Malas (Spain), 3/4-Mustafa Yilmaz (Turkey), Tunç Onan (Turkey).

—————————————————————

FMT – ISTAVDER 8th ANNIVERSARY BACKGAMMON TOURNAMENT
February 26-28, 2016; Istanbul, Turkey

CHAMPIONSHIP (400): 1-Amin Shahvalizade (Iran), 2-Hüseyin Özdag (Turkey), 3-Rosen Peychev (Bulgaria), 4-Cihangir Çetinel (Turkey), 5-Kamil Karaali (Turkey), 6-Hakan Kahyaoglu (Turkey), 7-Omid Yaghoobi (Iran), 8-Berkant Bilgi (Turkey); 1C-Burak Peker (Turkey), 2C-Roman Korber (Austria); 1LC-Deniz Çirpan (Turkey), 2LC-Alexander Kikalishvili (Georgia).

8th TURKISH CONSULTATION DOUBLES #1 (64): 1-Selahattin Hacioglu (Turkey) & Salih Yener (Turkey), 2-Arzu Akincioglu (Turkey) & Yalkin Erk (Turkey).
8th TURKISH CONSULTATION DOUBLES #2 (64): 1-Can Biyiklioglu (Turkey) & Mehmet Ali Erten (Germany), 2-Amir Eshraghi (Iran) & Ebrahim Eshraghi (Iran).

SPEEDGAMMON (64): 1-Fatih Bellice (Turkey), 2-Aykut Uzel (Turkey).

TEAM CHALLENGE (32 Teams): 1-Murat Cengiz (Turkey), Ibrahim Terzi (Turkey), Murat Kayaturk (Turkey).

ONE POINT #1: (64) Hasan Yargan (Turkey).
ONE POINT #2: (64) Ozan Gundogdu (Turkey).
ONE POINT #3: (64) Bülent Isildar (Turkey).
ONE POINT #4: (64) Roman Gvenetadze (Georgia).

SUPER JACKPOT #1: (16) Murat Ibrahimoglu (Turkey).
SUPER JACKPOT #2: (16) Abdullah Ser (Turkey).
SUPER JACKPOT #3: (16) Murat Kapikiran (Turkey).

JACKPOT WINNERS (5×8): Bahattin Uzunoglu (Turkey), Amir Eshraghi (Iran), Necmettin Saltkaya (Northern Cyprus), Kian Ghodsi (Iran), Dogan Sunar (Turkey).

SPECIAL PLAYER AWARDS: Serkan Calisir (Turkey), Marcel Buker (Germany), Kamran Sharifi (Iran), Sefik Mancilikcilar (Switzerland), Ceren Kosdemir (Turkey).

—————————————————————

2015

FMT – 10th CYPRUS BACKGAMMON OPEN
December 11-13, 2015; Nicosia, North Cyprus

OPEN (93): 1-Thomas Rönn (Sweden), 2-Simon Pankvelashvili (Georgia), 3-Ufuk Aksak (Turkey), 4-Jürgen Orlowski (Germany), 5-Irfan Mizrakci (Turkey), 6/8-Ingo Mohr (Germany) / Kakhaber Natchkebia (Georgia) / Konstantinos Mitrelis (Greece); 1LC-Erhan Yenisen (Turkey), 2LC-Aykut Uzel (Turkey).

DOUBLES CONSULTATION (64 teams): 1-Sergey Chertkov (Russia) & Boris Mamporia (Georgia), 2-Dorel Leon (Romania) & Gabriela Leon (Romania).

SUPER JACKPOT (16): 1-Razi Bobrov (Israel), 2-Mehmet Kucukyoruk (Turkey).

1-POINTER (64): 1-Mehmet Gurses (Turkey), 2-Irfan Mizrakci (Turkey).

JACKPOT WINNERS (4×8): Umit Bata (Turkey), Kadri Almac (Turkey), Hamza Nar (Turkey), Necmettin Saltkaya (Turkey).

AFTER TOURNAMENT TOURNAMENT (32): 1-Aleksei Askurava (Russia), 2-Burhan Yilmazer (Turkey).

SPECIAL PLAYER AWARDS: Kerim Guneyman (Turkey), Aref Alipour (Iran), Sabri Büyüksoy (Turkey).

€10,000 FREEROLL PASHA CUP (21) : 1/4-Turan Kaya (Turkey), Mustafa Yilmaz (Turkey), Ufuk Aksak (Turkey), Hamza Nar (Turkey).

—————————————————————

TBGT – 5th ANKARA BACKGAMMON OPEN
November 7-8, 2015; Ankara, Turkey

OPEN (132): 1-Umit Bata (Ankara), 2-Cengiz Dindar (Northern Cyprus), 3-Fuat Erdag (Istanbul), 4-Adnan Tayfur (Bursa), 5-Onur Vurur (Ankara), 6-Cemalettin Yüksel (Istanbul); 1LC-Murat Cengiz (Bursa), 2LC-Irfan Mizrakci (Bursa).

DOUBLES CONSULTATION (32 teams): 1-Tozan Sari (Northern Cyprus) & Deniz Kizilbora (Northern Cyprus), 2-Cemalettin Yüksel (Istanbul) & Dogan Sunar (Istanbul).

1-POINTER #1 (64): 1-Enis Soysal (Ankara).
1-POINTER #2 (64): 1-Veysel Kalfa (Bursa).

JACKPOT WINNERS (3×16): Burhan Yilmazer (Sakarya), Hasan Eker (Bursa), Aziz Yilmaz (Izmir).

SPECIAL PLAYER AWARDS: Ahmet Nar (Izmir), Burhan Yilmazer (Sakarya), Bülent Karabulut (Istanbul), Handan Erdag (Istanbul), Tozan Sari (Northern Cyprus).

—————————————————————

TBGT – 19th ISTANBUL BACKGAMMON OPEN
September 19-20, 2015; Istanbul, Turkey

OPEN (180): 1-Mehmet Akis (Turkey), 2-Bulent Karabulut (Turkey), 3-Soinguli Amirov (Georgia), 4-Ali Çetin Belene (Turkey), 5-Mustafa Altuntas (Turkey), 6-Burak Culhaci (Turkey); 1LC-Kerim Guneyman (Turkey), 2LC-Yüksel Sen (Turkey).

DOUBLES CONSULTATION (32 teams): 1-Gökay Gülec (Turkey) & Kadri Almac (Turkey), 2-Serkan Ertan (Turkey) & Ethem Dural (Turkey).

1-POINTER #1 (64): 1-Onur Alp Günes (Turkey).
1-POINTER #2 (64): 1-Tugba Tonbaz (Turkey).

JACKPOT WINNERS (6×8): Abdullah Ozbakir (Turkey), Gökay Gülec (Turkey), Fatih Cokparlamis (Turkey), Gökhan Celik (Turkey), Hasan Eker (Turkey), Ayhan Karamahmut (Turkey).

JACKPOT WINNERS (3×16): Serkan Calisir (Turkey), Hasan Eker (Turkey), Canan Kirikkaya (Turkey).

SPECIAL PLAYER AWARDS: Yüksel Sen (Turkey), Oktay Lokbas (Turkey), Bilgehan Giray (Turkey).

—————————————————————

FMT – 9th CYPRUS OPEN BACKGAMMON TOURNAMENT
May 8-10, 2015; Nicosia, Cyprus

OPEN (73): 1-Artur Muradian (Armenia), 2-Neculai Draganuta (Romania), 3-Fuat Erdag (Turkey), 4-Tobias Hellwag (Germany), 5-Erkul Sen (Turkey), 6-Boris Mamporia (Georgia); 1LC-Kakhaber Natchkebia (Georgia), 2LC-Refik Vural (Turkey), 3LC/4LC-Ercan Akin (Turkey) / Onur Vurur (Turkey).

INTERMEDIATE (9): 1-Niyazi Ünlütürk (Cyprus), 2-Sedat Biçakci (Turkey); 1LC-Ugur Taskan (Turkey).

BEGINNERS (6): 1-Yesim Akyildiz (Turkey), 2-Gülden Kaya (Turkey).

€10,000 FREEROLL PASHA CUP (32) : 1-Handan Erdag (Turkey), 2-Metin Çubuk (Turkey), 3/4-Umut Sari (Turkey), 3/4-Ilker Göçhan (Turkey).

DOUBLES CONSULTATION (32 teams): 1-Neculai Draganuta (Romania) & Rodica Draganuta (Romania), 2-Tobias Hellwag (Germany) & Aykut Uzel (Turkey), 3/4-Ilker Göçhan (Turkey) & Kamil Karaali (Turkey), 3/4-Fuat Erdag (Turkey) & Umut Sari (Turkey).

ONE-POINTER (64): 1-Gündüz Günes (Turkey), 2-Murat Cengiz (Turkey).

JACKPOT WINNERS (4×8): Yavuz Genç (Turkey), Dursun Çetin (Turkey), Hamza Nar (Turkey), Ufuk Aksak (Turkey).

SUPER JACKPOT (8) : 1-Vincenzo Riceputi (Italy), 2-Abdullah Ser (Turkey).

AFTER TOURNAMENT (27+5): 1/2 Fatih Bellici (Turkey) / Gavriel Menasherov (Israel).

SPECIAL PLAYER AWARDS: Murat Cengiz (Turkey), Kakhaber Natchkebia (Georgia), Mario Sequeira (Portugal).

—————————————————————

FMT – ISTAVDER 7th ANNIVERSARY BACKGAMMON TOURNAMENT
February 20-22, 2015; Istanbul, Turkey

CHAMPIONSHIP (346): 1-Amir Eshraghi (Iran), 2-Cihangir Cetinel (Turkey), 3-Boris Mamporia (Georgia), 4-Salih Yener (Turkey), 5-Irfan Mizrakci (Turkey), 6-Aref Alipour (Iran), 7-Mustafa Altuntas (Turkey), 8-Recep Ali Beyaz (Turkey); 1C-Artur Muradian (Armenia), 2C-Murat Cengiz (Turkey); 1LC-Fatih Bellice (Turkey), 2LC-Deniz Çirpan (Turkey).

7th TURKISH CONSULTATION DOUBLES #1 (64): 1-Boris Mamporia (Georgia) & Sergey Demojan (Armenia), 2-Marcel Geist (Germany) & Rainer Witt (Germany).

SPEEDGAMMON (64): 1-Masayuki Mochizuki (Japan).

SPEEDGAMMON (64): 1-Yalkin Erk (Turkey).

TEAM CHALLENGE (32 Teams): 1-Team Sakura: Lemi Tu-men (Turkey) / Michihito Kageyama (Japan) / Yan Kit Chan (UK).

ONE POINT #1: 1- Deniz Kizilbora (Cyprus).
ONE POINT #2: 1- Vladimer Kharkhela (Georgia).

SUPER JACKPOT #1: (16): Ersin Narman (Turkey).
SUPER JACKPOT #2: (16): Burhan Yilmazer (Turkey).

MINI-JACKPOT #1: (16): Tunç Onan (Turkey).
MINI-JACKPOT #2: (16): Maya Peycheva (Bulgaria).
MINI-JACKPOT #3: (16): Murat Yavuz (Turkey).
MINI-JACKPOT #4: (16): Ali Kurt (Greece).
MINI-JACKPOT #5: (16): Murat Kapikiran (Turkey).

SPECIAL PLAYER AWARDS: Gokay Gulec (Turkey), Kadri Almac (Turkey), Yan Kit Chan (UK), Armin Hedayati (Iran), Aghaba Khalidov (Azerbaijan).

—————————————————————

2014

FMT – 8th CYPRUS BACKGAMMON OPEN
December 11-14, 2014; Nicosia, North Cyprus

OPEN (74): 1-Mehmet Akis (Turkey), 2-Gökay Gülec (Turkey), 3-Erkan Varli (Turkey), 4-Ozan Gündogdu (Turkey), 5-Martin Birkhan (Germany), 6-Dursun Çetin (Turkey); 1LC-Jürgen Orlowski (Germany), 2LC-Bora Candan (Turkey), 3LC-Burhan Yilmazer (Turkey).

BEGINNERS (6): 1-Gülden Kaya (Turkey), 2-Neslihan Acar (Turkey).

DOUBLES CONSULTATION (32 teams): 1-Fevzi Aslıoglu (Turkey) & Abdullah Ser (Turkey), 2-Dursun Çetin (Turkey) & Kemal Erdem (Turkey), 3/4-Sabri Büyüksoy (Turkey) & Cüneyt Argun Genç (Turkey) / Alaattin Özaltun (Turkey) & Cemalettin Yüksel (Turkey).

ONE POINTER (64): 1-Fuat Erdag (Turkey), 2-Kadri Almaç (Turkey).

JACKPOT WINNERS (4×8): Kemal Erdem (Turkey), Serdar Özkaya (Turkey), Ali Reza Sarabi (Iran), Erkan Varlı (Turkey).

FM GAMMON (8): 1-Umut Sari (Turkey).

AFTER TOURNAMENT(12): 1-Burak Gören (Turkey), 2-Fuat Erdag (Turkey).

SPECIAL PLAYER AWARDS: Josefin Bichler (Germany), Oya Günes (Turkey), Ugur Taskan (Turkey).

—————————————————————

TBGT – 4th ANKARA BACKGAMMON OPEN
Nov.8-9, 2014 Ankara,

OPEN (100): 1-Hakan KAHYAOĞLU 2- Gamze DEMİRKOL 3-Fuat ERDAĞ 4-ncü: Volkan AKTAŞ (Ankara) 1LC-Hamza Nar, 2LC-Serdar Güray

DOUBLES (32):1-Özer Turacı-Adem Nar 2- Ebru Sarı-Umut Sarı

ONE POINT#1 (64): Bilgehan GİRAY
ONE POINT#2 (64): Ayhan KARAMAHMUT (Ankara)

—————————————————————

TBGT – 18th ISTANBUL BACKGAMMON OPEN
September 27-28, 2014; Istanbul, Turkey

MASTERS (150): 1-Hilmi Göçhan, 2-Lemi Tu-men, 3-Fuat Erdag, 4-Aykut Uzel; 1LC-Murat Yavuz, 2LC-Veysel Kalfa.

DOUBLES (64 teams): 1-Veysel Kalfa & Irfan Mizrakçi, 2-Kadri Almaç & Bilgehan Giray.

SUPER JACKPOT #1 (16): 1-Cihangir Çetinel.
SUPER JACKPOT #2 (16): 1-Mustafa Babal.
SUPER JACKPOT #3 (16): 1-Aykut Uzel.

ONE-POINT TOURNAMENT (64): 1-Hakan Tosun.

SPECIAL PLAYER AWARDS: Gunduz Günes, Erkan Varli.

—————————————————————

FMT – 7th CYPRUS BACKGAMMON OPEN
May 1-4, 2014; Nicosia, North Cyprus

OPEN (77): 1-Jürgen Orlowski (Germany), 2-Soinguli Amirov (Georgia), 3-Steen Grønbech (Denmark), 4-Avetis Rostomyan (Armenia), 5-Boris Mampoziya (Russia), 6/8-Tobias Hellwag (Germany) / Michihito Kageyama (Japan) / Vicenzo Riceputi (Italy); 1LC-Maya Peycheva (Bulgaria), 2LC-Rosen Peychev (Bulgaria), 3LC-Umut Sari (Turkey).

DOUBLES CONSULTATION (37 teams+27rebuys): 1-Hamza Nar (Turkey) & Self, 2-Cüneyt Argun Genç (Turkey) & Umut Sari (Turkey), 3/4-Tobias Hellwag (Germany) & Matt Cohn-Geier (USA) / Maya Peycheva (Bulgaria) & Rosen Peychev (Bulgaria).

SUPERJACKPOT (16): 1-Zafer Tas (Turkey), 2-Hamza Nar (Turkey).

ONE POINT #1 (64): 1-Kakhaber Natchkebia (Georgia), 2-Murat Uzun (Turkey).
ONE POINT #2 (64): 1-Fuat Erdag (Turkey), 2-Nedim Yardimci (Turkey).

JACKPOT WINNERS (5×8): Hilmi Göçhan (Turkey), Alaattin Özaltun (Turkey), Serdar Özkaya (Turkey), Talat Papatya (Turkey), Aykut Uzel (Turkey).

FM GAMMON (8): 1-Umut Sari (Turkey).

AFTER TOURNAMENT(10): 1-Handan Erdag (Turkey), 2-Burak Gören (Turkey).

SPECIAL PLAYER AWARDS: Matt Cohn-Geier (USA), Gündüz Günes (Turkey), Tobias Hellwag (Germany).

—————————————————————

FMT – ISTAVDER 6TH ANNIVERSARY BACKGAMMON TOURNAMENT
February 21-23, 2014; Istanbul, Turkey

CHAMPIONSHIP (270): 1-Burhan Yilmazer (Turkey), 2-Murat Cengiz (Turkey), 3-Fuat Erdag (Turkey), 4-Mustafa Babal (Turkey), 5-Mustafa Altuntas (Turkey), 6-Aykut Uzel (Turkey), 7-Ibrahim Karaca (Turkey), 8-Hamza Nar (Turkey); 1C-Shahab Ghodsi (Iran/Norway), 2C-Ilker Gochan (Turkey), 3C/4C-Kamil Zafer Akbiyik (Turkey) / Ahmet Kamil Baykalogullari (Turkey).

6th TURKISH CONSULTATION DOUBLES #1 (64): 1-Roman Guehetadze (Georgia) & Gocha Tchockhoneli (Georgia), 2-Mustafa Altuntas (Turkey) & Ibrahim Karaca (Turkey).
6th TURKISH CONSULTATION DOUBLES #2 (64): 1-Metin Cubuk (Turkey) & Kamil Karaali (Turkey), 2-Selahattin Hacioglu (Turkey) & Salih Yener (Turkey).

SPEEDGAMMON (64): 1-Hakan Kahyaoglu (Turkey).

TEAM CHALLENGE (16 Teams): 1-Team Tigers: Cuneyt Argun Genc (Turkey) / Rod Covlin (USA) / Umit Tanoglu (Turkey).

ONE POINT #1: 1-Canan Kirikkaya (Turkey).
ONE POINT #2: 1- Kemal Aksu (Turkey).

SUPER JACKPOT #1: (16): Dursun Çetin (Turkey).
SUPER JACKPOT #2: (16): Abdullah Ser (Turkey).
SUPER JACKPOT #3: (16): Ufuk Aksak (Turkey).
SUPER JACKPOT #4: (16): Mustafa Babal (Turkey).

SPECIAL PLAYER AWARDS: Can Biyiklioglu (Germany), Sean Williams (England), Sevgi Basaran (Turkey), Erkan Varli (Turkey), Nodar Gagua (Georgia/Russia).

SPONSOR AWARDS: WOW Istanbul Hotel & Convention Center, Kentplus Kadikoy, Misli.com, Pasha Backgammon, Mys My Company, FMgammon.

—————————————————————

2013

EBGT VII - 6th CYPRUS BACKGAMMON OPEN
December 12-15, 2013; Lefkosa, North Cyprus

ELITE (75): 1-Maya Peycheva (Bulgaria), 2-Zafer Tas (Turkey), 3-Caner Kalafatoglu (Turkey), 4-Masayuki Mochizuki (Japan), 5-Giannis Pasialis (Greece).

LEISURE GROUP (29): 1-Kemal Akdamar (Turkey), 2-Cemal Öztemiz (Turkey), 3-Cengiz Dindar (Cyprus), 4-Ugur Taskan (Turkey).

DOUBLES (32 teams): 1-Alaattin Özaltun (Turkey) & Zafer Tas (Turkey), 2-Ilker Göçhan (Turkey) & Mehmet Kutlu Küçükyörük (Turkey).

SUPER-JACKPOT (8): 1-Metin Çubuk (Turkey), 2-Dursun Çetin (Turkey).

DMP-CHALLENGE (64): 1-Funda Kapikiran (Turkey).

SPECIAL PLAYER AWARDS: Murat Kapikiran (Turkey), Alireza Sarabi (Iran), Line Van Damme (Belgium).

—————————————————————

TBGT – 3rd ANKARA BACKGAMMON OPEN
Nov.9-10, 2013 Ankara,

OPEN (76) : 1.Bülent Karabulut, 2.Aykut Uzel, 3.Mustafa Güneralp
4.Kağan Karakaya.

DOUBLES (32) 1.Çınar Vurur-Onur Vurur, 2.Serhat Keskin-Kağan Karakaya.

SPEED GAMMON (62): 1.Yiğit Göçhan, 2.Ahmet Ercan,

ONE POINT #1 (64): Sedat Bıçakçı

ONE POINT #2 (64):Turan Kaya

SUPER JACKPOT (8):Kemal Akdamar

—————————————————————

TBGT - 17th ISTANBUL BACKGAMMON OPEN
September 14-15, 2013; Istanbul, Turkey

OPEN (121): 1-Ali Çetin Belene, 2-Aykut Uzel, 3-Gürkan Derin, 4-Aslan Volkan Aktas; 1st Last Chance: 1-Zafer Tas, 2-Kamil Karaali; 2nd Last Chance: 1-Marsel Eskinazi, 2-Handan Erdag.

DOUBLES (64 teams): 1-Ahmet Dönmez & Cem Özes, 2-Hakan Kahyaoglu & Onur Vurur.

SUPER JACKPOT #1 (16): 1-Ufuk Aksak, 2-Talat Papatya.
SUPER JACKPOT #2 (8): 1-Alaattin Özaltun.
SUPER JACKPOT #3 (8): 1-Cemalettin Yüksel.

ONE POINT TOURNAMENT #1 (64): 1-Ibrahim Karaca.
ONE POINT TOURNAMENT #2 (64): 1-Mustafa Gültekin Türkmen.

FMGAMMON BOARD #1 (8): 1-Hasip Güven.
FMGAMMON BOARD #2 (8): 1-Ercan Güleç.

—————————————————————

EBGT – GRAND FINALE 2012 & EUROPEAN PRO CHAMPIONSHIP 2013
April 24-28, 2013; Lefkosa, Northern Cyprus

MASTERS (67): 1-Masayuki Mochizuki (Japan), 2-Cüneyt Argun Genç (Turkey), 3-Athanasios Katsios (Greece), 4-Ricardo Malas (Lebanon/Spain), 5-Kemal Erdem (Turkey).

ADVANCED (28): 1-Laura Soagher (Romania), 2-Kagan Karakaya (Turkey), 3-Ahmet Nar (Turkey), 4-Gavriel Menasherov (Israel).

DOUBLES (32 teams): 1-Hisar Uyar (Turkey) & Erhan Yenisen (Turkey), 2-Masayuki Mochizuki (Japan) & Self.

ONE-POINTER (64): 1-Ercan Güleç (Turkey), 2-Metin Erikler (Turkey).

EBGT GRAND FINALE 2012 (16): 1-Sabri Büyüksoy (Turkey), 2-Çaglar Erdogan (Turkey).

SPECIAL AWARDS: Yasar Adato (Turkey), Marcel Büker (Germany), Fuat Erdag (Turkey).

GENTLEMAN’S TROPHY: Fatih Sengül (Turkey).

—————————————————————

EBGT VII – 5th ISTAVDER ANNIVERSARY TOURNAMENT
February 22-24, 2013; Istanbul,

MASTERS (134): 1-Parviz Rokh (Iran), 2-Erhan Yenisen (Turkey), 3-Murat Yavuz, 4-Alireza Sarabi (Iran), 5-Ömer Mert Gülaçti, 6-Cemalettin Yüksel.

DOUBLES (40 teams): 1-Davood & Saeed Vagheli (Iran), 2-Yigit Göçhan & Mehmet Kutlu Küçükyörük.

ONE-POINTER #1 (64): 1-Ibrahim Karaca.
ONE-POINTER #2 (64): 1-Marcel Buker (Germany).

SASSANGAMMON (64): 1-Chiva Tafazzoli (Iran).

UNIVERSITY GAMMON (8): 1-Ahmet Kamil Baykalogullari.

SPEED GAMMON (64): 1-Lemi Tu-men, 2-Cüneyt Argun Genç.

FM GAMMON #1 (64): 1-Khachik Melikyan (Armenia).
FM GAMMON #2 (64): 1-Yasar Gözel.

SUPERJACKPOT #1 (16): 1-Hamza Nar.
SUPERJACKPOT #2 (16): 1-Ozan Gündogdu.

MINI JACKPOT #1 (16): 1-Caner Kalafatoglu.
MINI JACKPOT #2 (16): 1-Mustafa Gültekin Türkmen.
MINI JACKPOT #3 (16): 1-Alaattin Özaltun.
MINI JACKPOT #4 (16): 1-Sedat Biçakci.
MINI JACKPOT #5 (16): 1-Arsan Volkan Aktas.

CLUBS TEAM TOURNAMENT (32 teams): 1-Hilmi Göçhan, Hamza Nar & Nedim Yardimci, 2-Metin Erikler, Nuray Özgün, & Dogan Sunar.

SPECIAL AWARDS: Yalkin Erk, Gökay Güleç, Özlem Kaya, Ricardo Malas (Lebanon/Spain), Ahmet Nar.

—————————————————————

2012

Betfair/EBGT – 5th CYPRUS BACKGAMMON OPEN
December 6-9, 2012; Nicosia, North Cyprus

MASTERS (74): 1-Erhan Yenisen (Turkey), 2-Gazi Çelen (Turkey), 3/4-Martin Birkhan (Germany) / Kemal Erdem (Turkey); 1LC-Ricardo Malas (Spain).

INTERMEDIATE (39): 1-Gamze Demirkol (Turkey), 2-Kagan Karakaya (Turkey), 3/4-Cengiz Dindar (North Cyprus) / Adnan Kuzu (Turkey); 1LC-Serdar Guray (Turkey).

BEGINNERS (5): 1-Oyku Sari (Turkey), 2-Funda Kapikirian (Turkey).

DOUBLES (37 teams): 1-Alaatin Ozaltun (Turkey) & Self, 2-Jean-Noel Duval (France) & Mario Sequeira (Portugal), 3//4-Tobias Hellwag (Germany) & Jan Jacobowitz (Germany) / Akiko Yazawa (Japan) & Self.

SUPER-JACKPOT (16): 1-Tobias Hellwag (Germany), 2-Masayuki Mochizuki (Japan).

DMP-CHALLENGE (64): 1-Kamil Karaali (Turkey).

SPECIAL PLAYER AWARDS: Claus Elken (Denmark), Akiko Yazawa (Japan).

—————————————————————

2nd ANKARA BACKGAMMON OPEN
Nov.12-13, 2012 Ankara,

OPEN (83) : 1-Gazi Çelen, 2-İlker Bacaksız  3-Onur Vurur  4-Ali Çetin Belene , 1LC-Fikret Poyraz
DOUBLES (32) : 1-Onur Vurur/Hakan Kahyaoğlu), 2-Oğuz User/Gazi Çelen
ONE POINT #1 (64) : Cihantaç Eroğlu (Ankara)
ONE POINT #2 (64) : Amaç Volkan Er (Ankara)
SPECIAL PLAYER AWARD : Fuat Erdağ

—————————————————————

Betfair/EBGT – 16th ISTANBUL BACKGAMMON OPEN
September 14-16, 2012; Istanbul,

MASTERS (66): 1-Çaglar Erdogan , 2-Jan Jacobowitz (Germany), 3/4-Dursun Çetin / Erhan Yenisen; 1LC-Cemalettin Yüksel.

ADVANCED (48+16 rebuys): 1-Serdar Güray, 2-Hakan Ertekin, 3/4-Volkan Er / Özlem Kargi; 1C-Mustafa Güneralp, 2C-Hamza Nar.

SUPER JACKPOT #1 (16): 1-Yasar Gözel, 2-Ahmet Malkoçoglu.
SUPER JACKPOT #2 (16): 1-Kamil Karaali, 2-Fikret Poyraz.

DOUBLES TOURNAMENT (35 teams): 1-Özlem Gamze & Nuri Kaya, 2-Aytekin Güler & Serdar Özkaya.

ONE POINT TOURNAMENT #1 (64): 1-Ercan Akkaya.
ONE POINT TOURNAMENT #2 (64): 1-Özlem Gamze.

SPEEDGAMMON (64): Chiva Tafazzoli (Iran/Germany).

SPECIAL PLAYER AWARDS: Martin Birkhahn (Germany), Metin Çubuk.

—————————————————————

Betfair/EBGT – EUROPEAN PRO BACKGAMMON CHAMPIONSHIPS
April 25-29, 2012; Lefkosa, Cyprus

EUROPEAN DOUBLES (16 teams): 1-Matvey “Falafel” Natanzon (Israel) & Talat Papatya (Turkey), 2-Martin Birkhan (Germany) & Konrad Fröschl (Austria/Sweden).

MASTERS (48): 1-Sabri Büyüksoy (Turkey), 2-Tobias Hellwag (Germany), 3/4-Çaglar Erdogan (Turkey) / Philippe Vouhé (France); 1LC-Jan Jacobowitz (Germany).

ADVANCED (36): 1-Özlem Kargi (Turkey), 2-Can Iskender (Turkey), 3/4-Nektarios Sarafidis (Greece) / Laura Soagher (Cyprus); 1LC-Onur Vurur (Turkey).

BEGINNERS (5): 1-Özkan Kaya (Turkey).

SUPER JACKPOT (8): 1-Vincenzo Riceputi (Italy), 2-Jon Kristian Røyset (Norway).

GERMAN MASTERS QUALIFIER (8): 1-Konstantinos Mitrelis (Greece).

DMP CHALLENGE (64): 1/2-Kemal Erdem (Turkey) / Kemal Erdem (Turkey).

SPECIAL PLAYER AWARDS: Yasar Gözel (Turkey), Engin Öngel (England)

—————————————————————

Betfair/EBGT – 4th ISTAVDER BACKGAMMON ANNIVERSARY TOURNAMENT
February 24-26, 2012; Istanbul, Turkey

MASTERS (62): 1-Hisar Uyar, 2-Ilhan Koç, 3/4-Fuat Erdag / Gökay Güleç; 1LC-Bülent Karabulut, 2LC-Philippe Vouhé (France).

ADVANCED (35): 1-Can Iskender, 2-Metin Erikler, 3/4-Mat Caplow (USA/Turkey) / Onur Vurur.

DOUBLES (28+2): 1-Fikret Poyraz & Self, 2-Martin Birkhan (Germany) & Konrad Fröschl (Austria/Sweden).

ONE-POINTER #1 (64): 1-Yalkin Erk.
ONE-POINTER #1 (64): 1-Konrad Fröschl (Austria/Sweden).

GREEK/TURKISH FRIENDSHIP TEAM TOURNAMENT (2): 1-Dimitrios Manganas & Konstantinos Mitrelis (Greece), 2-Fuat Erdag & Hilmi Göçhan.

—————————————————————

2011

Play65/EBGT – 4th CYPRUS BACKGAMMON OPEN & EBGT GRAND FINALE
December 1-7, 2011; Lefkosa, Cyprus

MASTERS (64): 1-Tobias Hellwag (Germany), 2-Aykut Üzel (Turkey), 3/4-Vincenzo Riceputi (Italy) / Dimitrios Manganas (Greece); 1LC-Zafer Tas (Turkey), 2LC-Talat Papatya (Turkey).

INTERMEDIATE (34): 1-Volkan Er (Turkey), 2-Özge Apak (Turkey), 3/4-Metin Erikler (Turkey) / Cem Özdes (Turkey); 1LC-Cengiz Dindar (Turkey), 2LC-Neçati Doganaslan (Turkey).

BEGINNERS (8): 1-Nuray Özgün (Turkey), 2-Pooya Haghani (Iran).

DOUBLES CONSULTING (29+3 teams): 1-Ufuk Aksak & Erhan Yenisen (Turkey), 2-Konrad Fröschl (Austria/Sweden) & Tobias Hellwag (Germany), 3/4-Naoya Kihara & Akiko Yazawa (Japan) / Timur Azizov & Sergey Erokhin (Russia).

SUPER-JACKPOT (11): 1-Akiko Abe Yazawa (Japan), 2-Peter Blachian (Germany).

DMP-CHALLENGE #1 (64): 1-Hisar Uyar (Turkey).
DMP-CHALLENGE #2 (64): 1-Hiroshi Nishiyama (Japan).

FAIR PLAY AWARD: Konstantinos Mitrelis (Greece).
SPECIAL PLAYER AWARDS: Michihito Kageyama (Japan), Pooya Haghani (Iran).
YOUNGEST PLAYER AWARD: Aykut Uzel (Turkey).
SPONSOR AWARDS: Pasha Platinum Casino, Play65.

Play65/EBGT GRAND FINALE (24): 1-Mario Sequeira (Portugal), 2-Jürgen Orlowski (Germany), 3-Konstantinos Mitrelis (Greece).

—————————————————————

1st ANKARA BACKGAMMON OPEN
Nov.12-13, 2011 Ankara,

MASTERS (82) 1-Fuat Erdağ 2-Can İskender 3-Murat Kapıkıran 4-Murat Akcan 1C-Ulvi Cangazi 2C-Oğuz User

DOUBLES TOURNAMENT (32 teams): 1-Murat Kapıkıran &Necati Doğanaslan  2-Dursun Çetin &Ali Şerif Rende

ONE POINT TOURNAMENT  #1# (64): 1-İlker Göçhan

ONE POINT TOURNAMENT #2#(64) 1- Mert Özvataf

—————————————————————

Play65/EBGT – 15th ISTANBUL BACKGAMMON OPEN
September 10-11, 2011; Istanbul,

MASTERS (73): 1-Ali Çetin Belene (Turkey), 2-Oguz Üser, 3-Hamza Nar, 4-Dogan Sunar; 1C-Konrad Fröschl (Sweden), 2C-Irfan Mizrakci, 3C-Bülent Bahar, 4C-Ibrahim Karaca.

SUPER JACKPOT (64): 1-Alaattin Özaltun, 2-Baris Ozler.

DOUBLES TOURNAMENT #1 (16 teams): 1-Hilmi Göçhan & Ilker Göçhan, 2-Caglar Erdogan & Hisar Uyar.
DOUBLES TOURNAMENT #2 (16 teams): 1-Yalkin Erk & Murat Kapikiran, 2-Ali Çetin Belene & Fuat Erdag.

ONE POINT TOURNAMENT #1 (64): 1-Veysel Kalfa.
ONE POINT TOURNAMENT #2 (64): 1-Konrad Fröschl (Sweden).

JACKPOT #1 (16): 1-Umut Sari, 2-Sabri Büyüksöy.
JACKPOT #2 (16): 1-Yalkin Erk, 2-Ufuk Aksak.
JACKPOT #3 (16): 1-Ufuk Aksak, 2-Cihangir Çetinel.

SPECIAL PLAYER AWARDS: Arzu Akincioglu, Handan Erdag, Helmut Gerdenits (Austria), Rudolf Prohaska (Austria).

—————————————————————

Play65/EBGT – EUROPEAN PRO BACKGAMMON CHAMPIONSHIPS & EUROPEAN DOUBLES
April 27-May 1, 2011; Lefkosa, Cyprus

MASTERS (54+10 rebuys): 1-Tobias Hellwag (Germany), 2-Michihito Kageyama (Japan), 3/4-Bülent Bahar / Simon Pankvelashvili (Georgia); 1C-Arild Idsøe (Norway), 2C-Ahmet Ercan, 3C/4C-Omari Dvali (Georgia) / Mario Sequeira (Portugal); 1LC-Stepan Nuniyants (USA).

ADVANCED (24+4 rebuys): 1-Ismail Yildiz (Turkey), 2-Alexander Penelov (Bulgaria); 1C-Alattin Özaltin (Turkey), 2C-Nectarios Sarafidis (Greece); 1LC-Fevzi Aslioglu (Turkey).

DOUBLES CHAMPIONSHIP (16 teams): 1-Hilmi Göchan (Turkey) & Oguz User (Turkey), 2-Burak Gören (Turkey) & Matvey “Falafel” Natanzon (Israel), 3/4-Iancho Hristov (Bulgaria) & Bozhidar Stoyanov (Bulgaria) / Talat Papatya (Turkey) & Erman Sari (Turkey).

SUPER JACKPOT (8): 1-Frank Simon (Germany), 2-Vincenzo Riceputi (Italy).

1-POINT TOURNAMENT (64): 1-Aziz Yilmaz (Turkey).

SPECIAL PLAYER AWARDS: Ilker Göçhan (Turkey), Iancho Hristov (Bulgaria), Naoya Kihara (Japan).

—————————————————————

Play65/EBGT – 3rd ISTAVDER ANNIVERSARY / WBA BACKGAMMON CHAMPIONSHIP
February 25-27, 2011; Istanbul, Turkey

MASTERS (82): 1-Talat Papatya, 2-Gökay Güleç, 3/4-Bülent Bahar / Bozhidar Stoyonov (Bulgaria); 1C-Oguz User, 2C-Omar Dvali (Georgia); 1LC-Kakhaber Natchkebia (Georgia).

ADVANCED (48): 1-Mert Bulgan, 2-Metin Erikler, 3/4-Yavuz Genç / Seyfi Uslubas; 1C-Altay Akmaz, 2C-Murat Imamoglu; 1LC-Murat Nalbantoglu.

DOUBLES CONSULTING (40 teams): 1-Burak Gören & Matvey “Falafel” Natanzon (Israel), 2-Ufuk Aksak & Ali Alçelik, 3/4-Jürgen Orlowski (Germany) & Frank Simon (Germany) / Tolga Akbaytug & Mustafa Altuntas.

SUPER JACKPOT (16): 1-Sabri Büyüksoy, 2-Tolga Akbaytug.

1-POINT TOURNAMENT #1 (64): 1-Chiva Tafazzoli (Iran/Germany).
1-POINT TOURNAMENT #2 (64): 1-Aziz Yilmaz.
1-POINT TOURNAMENT #3 (64): 1-Murat Kapikiran.

SPECIAL PLAYER AWARDS: Matvey “Falafel” Natanzon (Israel), Jürgen Orlowski (Germany), Anna Mielech (Poland), Kakhaber Natchkebia (Georgia).

—————————————————————

2010

EBGT: 3rd CYPRUS BACKGAMMON OPEN / EBGT GRAND FINALE
December 2-7, 2010; Nicosia, Cyprus

CONSULTING DOUBLES (26 teams + 6 rebuys): 1-Sasan Taherzadeh (Iran/USA) & Self, 2-Masayuki Mochizuki (Japan) & Walter Meuwis (Belgium), 3/4-Michihito Kageyama (Japan) & Anna Mielech (Poland) / Peter Valeur Bosse (Denmark) & Michael Hansen (Denmark).

MASTERS (44): 1-Haluk Oral (Turkey), 2-Oguz User (Turkey), 3/4-Masayuki Mochizuki (Japan) / Paul Zoghbi (Lebanon); 1C-Sabri Büyüksoy (Turkey), 2C-Zafer Tas (Turkey), 3C/4C-Stepan Nuniyants (USA) / Ali Serif Rende (Turkey); 1LC-Konstantin Mitrelis (Greece).

INTERMEDIATE (37): 1-Walter Meuwis (Belgium), 2-Ahmet Ercan (Turkey), 3/4-Mehmet Hulusi (Turkey) / Nuri Kaya (Turkey); 1C-Sedat Bicekci (Turkey), 2C-Tabet Tabet (Lebanon); 1LC-Damjan Plesec (Slovenia).

BEGINNERS (10): 1-Ismael Yildiz (Turkey), 2-Enrico Agostini ( Austria).

1-POINT TOURNAMENT (64): 1-Sedat Bicekci (Turkey), 2-Umut Sari (Turkey).

FM-GAMMON BOARD CHALLENGE (16): 1-Chiva Tafazzoli (Iran/Germany), 2-Sasan Taherzadeh (Iran/USA).

SPECIAL PLAYER AWARD #1 (Bad Beat, Fair-Play, Gentleman): Peter Valeur Bosse (Denmark).
SPECIAL PLAYER AWARD #2 (Encouragement): Tabet Tabet (Lebanon).

WBA MEMBERSHIP OF HONOR: Management of Golden Tulip / Pacha Casino, Lefkosa.

EUROPEAN BACKGAMMON TOUR GRAND FINALE (16): 1-Stepan Nuniyants (USA), 2-Dmitri Harutyunyan (Armenia).

—————————————————————

14th ISTANBUL BACKGAMMON OPEN
Oct, 23-24, 2010 Istanbul,

OPEN: (104+24): 1-Özkan Akbulut, 2-Barbaros Akyar, 3/4-Abdullah Ser / Cüneyt Argun Genc; 1C-Ali Çetin Belene, 2C-Gazi Çelen; 1LC-Cem Duran

Super-jackpot (16):Erhan Yenişen

One Poınt Tournament #1# (64) : Özkan Akbulut
One Poınt Tournament #2# (64) : Hüseyin Akduman

Doubles Tournament # (8 teams): 1- Gulden Kaya/ Handan Erdag 2-Sabri Büyüksoy

—————————————————————

13th ISTANBUL BACKGAMMON OPEN
June, 17-18, 2010 Istanbul,

OPEN(83) 1-Cemalettin Yüksel, 2-Zafer Taş, 3-Sasan Soltani, 4-Vahe İsaoğlu, 1C-Hakkı Yılmaz, 2C-Hamza Nar,  1LC-Bülent Işıldar 2LC-Kutlu Kaya

—————————————————————

12th ISTANBUL BACKGAMMON OPEN
May, 16-17, 2010 Istanbul,

OPEN (63+1): 1-Zafer TAŞ 2-Sabri BÜYÜKSOY 3/4-Hilmi GÖÇHAN/ Ömer Mert GÜLAÇTI 1C-Nihat SORGUVEN 2C-Ali Çetin BELENE 1LC-Ahmet NAR

BEGINNERS (14+2): 1-Metin ERİKLER  2-Süleyman MERMERLİ3/4-Mürsel Ay / Doğan SUNAR 1C-Gülden KAYA 2C-Mert GÖÇHAN 1LC-Beyazıt TUR

JACKPOT (16) #1#: 1-A. Serif Rende,

JACKPOT (16) #2#: 1-Erhan YENİŞEN

JACKPOT(16) #3# : Abdullah ŞER

FMGAMMON TOURNAMENT 3 Points (64) #1#: Umut SARI

FMGAMMON TOURNAMENT 3 Points (64) #2# : Altan AKMAZ

ONE-POINT TOURNAMENT #1 (64): 1-Ali Şerif RENDE

ONE-POINT TOURNAMENT #2 (64): Yalkın ERK

—————————————————————

EBGT: 2nd CYPRUS BACKGAMMON OPEN
May 6-9, 2010; Nicosia, Cyprus

MASTERS (40): 1-Eli Roymi (Israel), 2-Fuat Erdag (Turkey), 3/4-Dragomir Nicolae-Cristinel (Romania) / Erhan Yenisen (Turkey); 1C-Jürgen Orlowski (Germany), 2C-Matvey “Falafel” Natanzon (Israel); 1LC-Frank Simon (Germany).

INTERMEDIATE (21): 1-Arzu Akincioglu, 2-Yavuz Genc, 3/4-Ahmet Nar/ Seyfi Uslubas; 1C-Walter Meuwis (Belgium), 2C-Osman Girgin; 1LC-Umut Sari .

BEGINNERS (10): 1-Handan Erdag , 2-Kamil Karaali, 3-Özlem Gamze-Demirkol.

SUPER-JACKPOT (8): 1-Tassilo Rzymann (Austria).

PRESIDENT’S TOURNAMENT (64): 1-Caglar Erdogan (Turkey), 2-Yalkin Erk (Turkey).

DOUBLES PRO/AM #1 (16 teams): 1-Matvey “Falafel” Natanzon (Israel) & Sabri Büyüksoy (Turkey).
DOUBLES PRO/AM #2 (8 teams): 1-Volker Sonnabend (Germany) & Hisar Uyar (Turkey).

LONG-DISTANCE AWARD: Matt Cohn-Geier (USA).

NICEST LOSER AWARD: Halvor Losnedahl (Norway).

WBA SPECIAL AWARDS: Mustafa Altuntas,  Peter Wiklund (bwin), Kutlu Kaya , Fuat Erdag.

—————————————————————

ISTAVDER 2ND ANNIVERSARY BACKGAMMON CHAMPIONSHIP
February 26-28, 2010; Istanbul, Turkey

MASTERS (64): 1-Jürgen Orlowski , 2-Dursun Çetin , 3-Necati Doganaslan  1C-Chiva Tafazzoli , 2C-Osmin Girgin ); 1LC-Erhan Yenisen.

INTERMEDIATE (54): 1-Ilhan Koç , 2-Çaglar Erdogan , 3/4-Umut Sari / Refik Vural  1C-Gazi Çelen, 2C-Ulvi Cangazi  1LC-Hisar Uyar

BEGINNERS (25): 1-Serkan Yilmaz  2-Nizamettin Çirpici, 3/4-Mürsel Ay / Gamze Demirkol ; 1C-Anil Ünlen  2C-Hülya Okta  1LC-Nurten Karaca

DOUBLES CHAMPIONSHIP (33 teams): 1-Murat Ates  & Nedim Yardimci,  2-Mustafa Altuntas & Sabri Büyüksoy.

SUPER JACKPOT (16): 1-A. Serif Rende .

ONE-POINT TOURNAMENT #1 (64): 1-Hasan Yargan.
ONE-POINT TOURNAMENT #2 (64): 1-Dursun Çetin .
ONE-POINT TOURNAMENT #3 (64): 1-Ramazan Özkul (Turkey).

FALAFEL’S PROFICIENCY COMPETITION: 1/2-Feza Diyarbekir  / Mehmet Sirkeci.

—————————————————————

11th ISTANBUL BACKGAMMON OPEN
january 9-10, 2010 Istanbul,

OPEN (128): 1-Mahmut Köse, 2-Mustafa Altuntaş, ¾ Erkan Demirtaş/Ömer Garip.1C-Murat Işın, 2C-M.Hulusi Tümer 1LC-Cemalettin Yüksel, 2LC-Mehmet Sirkeci.

DOUBLES CONSULTING(32) 1-İlhan Koç&Tolga Akbaytuğ 2-Handan Erdağ&Gülden Kaya

—————————————————————

2009

EBGT – 1st CYPRUS BACKGAMMON OPEN
November 26-29, 2009; Lefkosa, Cyprus

MASTERS (39): 1-Fuat Erdag , 2-Jürgen Orlowski (Germany), 3-Shahab Ghodsi (Iran/Norway) / Mario Sequeira (Portugal); 1C-Sven Rümcker (Germany), 2C-Hilmi Göchan ; 1LC-Simonetta Barone-Herrera (England).

INTERMEDIATE (25): 1-Peter Michael Valeur Bosse (Denmark), 2-Dimitris Dimitriadis (Greece), 3/4-Murat Kapikiran  / Hulusi Tümer  1C-Marios Kiryakou (Cyprus), 2C-Hakki Yilmaz; 1LC-Arzu Akincioglu .

BEGINNERS (20): 1-Nurhan Gidutyan (Turkey), 2-Umut Sari (Turkey), 3/4-Özlem Gamze (Turkey) / Ugur Taskan (Turkey); 1C-Hisar Uyar (Turkey), 2C-Seyfi Uslubas (Turkey); 1LC-Amir Afsai (Israel).

PRO/AM DOUBLES (16 teams): 1-Oguz User (Turkey) & Ali Vahabi (Iran).

PRESIDENT’S TOURNAMENT #1 (64): 1-Cemalettin Yüksel (Turkey).
PRESIDENT’S TOURNAMENT #2 (64): 1-Hilmi Göchan (Turkey).

SASSANGAMMON FREEROLL (84): 1-Haluk Oral (Turkey).

LONG DISTANCE AWARD: Michihito Kageyama (Japan).

WBA* MEMBER OF HONOR: Steen Grönbech (Denmark) for his work on the World Backgammon Tour (WBGT).
WBA* MEMBER OF HONOR: Fuat Erdag (Turkey) for his work on the Istavder Club.

*World Backgammon Association

—————————————————————

10th ISTANBUL BACKGAMMON OPEN
October 11-12, 2009 Istanbul,

OPEN (106): 1-Erhan Yenişen, 2-Hakkı Yılmaz, ¾ Barbaros Akyar/Sedat Bıçakçı 1C-Ufuk Aksak, 2C-Tolga Akbaytuğ 1LC-Hilmi Göçhan, 2LC-Ahmet Nar.

SASSANGAMMON (64) 1-Zafer Karadağ 2-Hakan Tanışık

SUPER JACKPOT#1 (16) Hasan Yargan  SUPER JACKPOT#2 (16) Seyfi Uslubaş

ONE POINT #1 (64) Hasan Yargan  ONE POINT #2 (64) Mustafa Türkmen.

—————————————————————

9th ISTANBUL BACKGAMMON OPEN
August, 2009 Istanbul,

OPEN (83): 1-Hakkı Yılmaz, 2-Murat Akcan, ¾ Mustafa Altuntaş/Levent Şirin 1C-Talat Papatya, 2C-Necati Doğanaslan.

—————————————————————

8th ISTANBUL BACKGAMMON OPEN
July, 2009 Istanbul,

OPEN (80): 1-Mehmet Yağmurca, 2-Talat Papatya, 3/4 A.Kamil Baykaloğulları/Yavuz Genç 1C-Neşat Bertan, 2C-Ali Şerif Rende,

DOUBLES CONSULTING(32) 1-Erhan Yenişen&Bülent Özer 2-Albert Gabay&Doğan Sunar.

—————————————————————

7th ISTANBUL BACKGAMMON OPEN
April 2009 Istanbul,

OPEN (64): 1-Erkan Demirtaş, 2-Haluk Oral, 3 1C-Cem Duran,

—————————————————————

ISTAVDER 1st ANNIVERSARY BACKGAMMON TOURNAMENTS
February 28-March 1, 2009; Istanbul,

CHAMPIONSHIP (72): 1-Cem Duran, 2-Hakan Ertekin, 3/4-Gürkan Derin / Kemal Erdem.

WBA-TURKIYE ISTAVDER 1st DOUBLES CHAMPIONSHIP (27 teams): 1-Ali Serif Rende & Nihat Sorguven, 2-Mehmet Karabiber & Selahattin Mermertas, 3/4-Yalkin Erk & Süleyman Sahin / Erkan Demirtas & Handan Erdag.

1st ErBenGL CHAMPIONSHIP (64): 1-Sedat Bicakçi, 2-Haluk Oral, 3/4-Ulvi Cangazi / Omer Gökay Sahin.

ONE-POINT #1 (64): 1-Haluk Oral, 2-Süleyman Sahin.
ONE-POINT #2 (64): 1-Erdem Hunu, 2-Metin Erikler.
ONE-POINT #3 (64): 1-Arzu Akincioglu, 2-Ahmet Nar.

ARTGAMMON JACKPOT (16): 1-Hilmi Göçhan, 2-A. Kamil Baykalogullari.

KINGGAMMON JACKPOT #1 (16): 1-Oguz User.
KINGGAMMON JACKPOT #2 (8): 1-Kemal Erdem.
KINGGAMMON JACKPOT #3 (8): 1-Kemal Erdem.
KINGGAMMON JACKPOT #4 (8): 1-Ali Serif Rende.

869 TAVLA JACKPOT (8): 1-Necati Doganaslan.

MINI JACKPOT (8): 1-Hasan Yargan.
MINI JACKPOT (8): 1-Tolga Akbaytug.

—————————————————————

2008

6th ISTANBUL BACKGAMMON OPEN
December 2008 Istanbul,

OPEN (64): 1-M.Hulusi Tümer, 2-Mahmut Eren, 3/4 Barbaros Akyar/Feza Diyarbekir 1C-Bülent Özer, 2C-Ercan Özçelik, 1LC) Erhan Yenişen

—————————————————————

5th ISTANBUL BACKGAMMON OPEN
September 2008 Istanbul,

OPEN (99)  1)Erhan Doğrusöz  2) Haluk Oral

—————————————————————

4th ISTANBUL BACKGAMMON OPEN
June 2008 Istanbul,

OPEN(75)1-Bülent Bahar 2-Cömert Cenkeri

—————————————————————

3rd ISTANBUL BACKGAMMON OPEN
May 2008 Istanbul,

OPEN (41): 1-M.Hulusi Tümer, 2-Engin Gürses, 3/4 A.Kamil Baykaloğulları/Mümtaz Türk 1C-Tuhan Topkaç, 2C-Erkan Demirtaş.

—————————————————————

2nd ISTANBUL BACKGAMMON OPEN
April 2008 Istanbul,

OPEN (48): 1-Erhan Yenişen, 2-Erhan Doğrusöz, 3/4 Tolga Akbaytuğ/ Günay Zorlu 1C-Cem Duran, 2C-Güven Gazi Çelen.

—————————————————————

1st ISTANBUL BACKGAMMON OPEN
Feb. 2008 Istanbul,

OPEN (51): 1-Ali Çetin Belene, 2-Murat Hatipoğlu, 3/4 Nuri Kaya, -Zeki Ozgül 1C-Engin Gürses, 2C-Nedim Yardımcı.


 

Türkiye Tavla Turu ile ilgili haberler

Swiss Backgammon Tournament System